Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

11. Het Beerkanaal

Als je vanuit Rotterdam over de A15/N15 richting Europoort/Maasvlakte, vind je voor je de Suurhoffbrug over rijdt, de afrit "Havens 6400-7000". Onderaan de afrit kun je rechtsaf, dan kom je bij de Dintelhaven en bij het Beerkanaal. Ga je linksaf dan kom je bij het Hartelkanaal en kun je uiteindelijk ook bij het Beerkanaal komen. We gaan eerst rechtsaf.Rechts zie je de Dintelhaven, maar wij rijden gewoon rechtdoor. Blijf je de weg volgen, langs de ertsoverslag tot je niet verder meer kunt, rijd je tegen het Beerkanaal aan. Je bent dan bij een van de pilotboot-havens en je staat dan eigenlijk aan de overkant van de vroegere Papegaaienbek.Aan de overkant is de oude Papegaaienbek 

Let even op waar je je auto neerzet, het parkeerplaatsje is een exclusieve bedrijvenparking. Tot begin oktober 2004 kon je langs de oever richting het noorden lopen en kwam je bij een mooi plateau en een stukje verder een mooi talud. Daar kon je met oostenwind heerlijk met de wind in de rug zitten vissen en op zijn tijd ook een leuk visje te vangen (eigenlijk van alles).

Begin oktober 2004 is de pilothaven helemaal opnieuw ingericht en sinds 2011 kun je er weer vissen. Let op dat de haven zélf niet bevisbaar is!De pilothaven 

Je kunt dus alleen maar aan de noordkant vissen. Loop langs de pilothaven en je komt bij een stuk van 200 meter waar je bij laag water tussen de stenen vissen. Vervelend kunnen de pilot-boten zijn, die weliswaar niet door je lijnen varen, maar wel mooie golven meebrengen. Opletten dus. In het vogelbroedseizoen mag je hier overigens niet komen in verband met broedende meeuwen.Zicht naar het noorden vanaf de aanlegsteiger van de pilotboten 

Op deze stek kun je van alles vangen, maar dan toch vooral in het donker. Het is er niet al te diep, voor de vaargeul moet je echt een eind gooien. Maar haal je de geul dan vang je in de winterperiode gegarandeerd gul. Gelukkig zit je er zelden vast. Een andere visvangstverhogende factor is de stroming. Pak voor je vissessie opkomend of afgaand water.De visstek bij laag water 

In de winter kun je naast gul ook rekenen op wijting en steenbolk. In de zomer is het, mits het rustig is langs de waterkant, een mooie stek voor de zeebaars. Platvis vang je er nauwelijks.Op het noordpuntje kijk je de Tennesseehaven in. 

Gaan we weer terug naar de afslag van de A15/N15, dan kun je onderaan ook linksaf. Je rijdt dan tegen het Hartelkanaal aan. Vervolg je de weg naar rechts, langs het Hartelkanaal, dan eindigt deze uiteindelijk ook bij het Beerkanaal.Onderaan de afrit links richting havens 7000! 

Eigenlijk is dit het einde van het Beerkanaal en vind je de splitsing naar het Hartelkanaal en aan de overzijde de ingang naar de verschillende diepzeehavens. Vroeger was het hier dicht. Het Hartelkanaal was zoet water, maar tegenwoordig is het volledig open.Alle ruimte op een mooie stek. 

De omstandigheden zijn nagenoeg gelijk aan die zoals hierboven is beschreven. Weet wel dat hoe meer je naar de ingang van het Hartelkanaal gaat, hoe ondieper het wordt!Kruispunt van vaarwegen: diepzeehaven Mississippihaven recht vooruit. Situatie tussen 2004 en 2011