Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

4. Stenen GlooiingAls je de A15/N15 richting de Maasvlakte uitrijdt, dan kom je net voorbij slag Maasmond aan je linkerkant een groene heuvelrug tegen. Rechts zie je de MOT-opslag. Achter die heuvel, ook wel "achter het hoge duin genoemd", ligt de Stenen Glooiing. Dit een versterkte zeewering, schuin aflopend en bestraat. Je kunt om er te komen het beste Slag Maasmond nemen en dan rechts aanhouden. Ook via Slag de Beer kun je er komen, dan linksaf, maar hier kun je niet altijd helemaal doorijden.


Vanaf slag Maasmond kijk je naar de monding van de Waterweg 

Als je bovenop Slag Maasmondstaat, en je kijkt naar links, zie je de houten strekdammen en daar aan de overkant het einde van de Blokkendam. Het eerste stuk vanaf slag Maasmond naar binnen toe, is het diepste stuk, maar de vaargeul ligt te ver weg om er te kunnen vissen. Naarmate je meer naar het oosten gaat wordt het steeds ondieper. Hoe dan ook, dieper dan een paar meter zul je nooit kunnen vissen. Benedenaan liggen grote betonblokken voorzien van spekgladde groene kolerezooi. De meeste vissers gaan met laagwater helemaal tot aan de waterlijn tussen die blokken staan, waadpak aan dus. Ik vis er persoonlijk zelden omdat ik er iets teveel op mijn plaat gegaan ben. Als je op de schuine dijk net boven de groene spekgladde alg blijft staan, zorg dan wel voor een zo lang mogelijke hengel. Op de steenstort zitten een heleboel metalen lussen in de blokken gegoten.Spekglad om omlaag te gaan en tussen de stenen is het niet veel beter 

De vangsten kunnen er echter soms uitzonderlijk goed zijn, met name platvis, gulletjes, zeebaars en wijting. Overdag is het er over het algemeen niet best, maar zodra het donker zijn intrede doet gaat het los. De vis komt dan uit de diepe Waterweg "het wijd op" om te azen. Helaas is dit ook de stek waar verreweg de meeste krabben in het Europoortgebied huizen.


Halverwege de Glooiing, richting zeezijde 

Vissen aan de Glooiing wordt het meeste gedaan met afgaand water, dan stroomt het er een beetje. Vis dan niet met ankerlood, maar met rollood of break-away lood. Dit geeft aanzienlijk betere resultaten! Zeker als je dan ook nog losse lijnen gebruikt. Het is er pikkedonker, maar het is absoluut aan te raden om geen felle lamp te gebruiken. De vis aast tot tegen de blokken aan, zelfs met extreem laag water. Een paar jaar geleden was er een scharreninvasie en die ving je maar 10 meter uit de blokken!!! Licht zal de vis zeker verjagen.Vanaf Slag de Beer richting zeezijde, zoals het was. Tegenwoordig is het strandje verdwenen en is er een golfbreker/strekdam aangelegd. Achter deze strekdam begint de Glooiing. 

Het loont de moeite om op de Glooiing met kunstaas op zeebaars of zeeforel te vissen. Ieder jaar worden er mooie vangsten gedaan, het Eurovisserskantrecord zeebaars werd op een plug een paar meter uit de blokken gevangen, precies halverwege!!!