Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

7. Strand Maasvlakte

Het bad- en sportstrand is in 2012 opengesteld na enkele jaren van opspuitwerkzaamheden waardoor Maasvlakte 2 is ontstaan. Hierdoor zijn er enkele kilometers kustlijn bijgekomen en dus zijn de vismogelijkheden vergroot! Ook de creatie van een binnenzee geeft voor sportvissers een enorme uitdaging en vraagt hele andere technieken en tactieken. Tijd dus voor een beschrijving, waarbij af en toe wordt terugegrepen op de oude situatie om vergelijkende beelden te maken.

Op 26 mei 2012 was het zover! Na enkele jaren afsluiting en opspuiten van Maasvlakte 2 ging de weg naar de Slufter weer open. Op 21 november 2012 is de oude N15 afgesloten, de Yangtzeehaven doorgegraven en is ook het Sportstrand open gegaan. Reed je dus in het verleden via de electriciteitscentrale gewoon rechtdoor naar de MOT, Slag Maasmond en de Papegaaienbek, nu moet je langs de buitenkant van Maasvlakte 2. De wegnummering is niet aangepast, dus als je de Maasvlakte oprijdt kun je gewoon de N15 blijven volgen. Wil je naar het bad- of sportstrand, dan moet je de borden "strand" volgen en dus op enig moment de N15 verlaten. De N15 zelf is een doorgaande weg.
Rijd je via de nevenweg langs het Oostvoornse Meer en/of sla je vlak na het Oostvoornse meer de N15 af richting Slufter, dan kom je via een mooie haarsspelbocht bij het begin van het Badstrand, zeg maar de "oude" Slufter. Rijd je echter over de N15 door dan bots je vanzelf tegen het strand aan. Hier kun je de weg vervolgen richting Slag Maasmond en kun je pas ter hoogte van de electriciteitsscentrale weer op de weg naar het strand komen. Beter kun je daarom hier kiezen om linksaf naar het badstrand te gaan of de prinses Maximaweg richting het sportstrand te nemen. De prinses Maximaweg is de nevenweg van de N15 en kun je gebruiken om op het strand te komen.Plaatje van de eindsituatie. 

Voor de beschrijving van deze stek beginnen we aan de zuidoostkant van deze stek, daar waar het natuurgebied "De Slikken van Voorne" is gelegen. Hier mag je niet komen, de grens is op het strand aangegeven met een rij palen. Wil je op dit stuk gaan vissen, houd dan rekening met een een paar honderd meter lopen door mul zand. Maar, loop je naar de palenrij aan je linkerkant dan is het water er direct een meter of 7 diep!!! Achter deze palenrij is het dus natuurreservaat en verboden toegang. Vanaf deze palenrij naar rechts ligt een put over de hele lengte van het strand, totdat je bij de bocht komt aan de zuidwestpunt van de Maasvlakte. Dit is het zogenaamde “gat van Hawk”. Op de onderstaande foto kijk je er recht op. Het is een diep stukje water waar het afgaande water in moordtempo voorbij stroomt om richting Noordzee, een stukje verder, uit te waaieren. In dit diepe stuk barst het van de krabben. Het enige waar deze stek goed voor is, is om in het diepe gat bij windstil weer in de zomer, 's ochtendsvroeg te gaan gepen. Verder komen er kleine schooltjes makreel binnen werpbereik en kun je er zeebaarzen, tarbot en kleine botjes vangen. In de winter is het hier visloos. Dit stuk strand is verder in intensief gebruik bij kitesurfers. Staat er een beetje wind, dan hoef je er echt niet te gaan vissen. Is het daarentegen mooi weer, dan nemen de badgasten bezit van dit met zinnen, muien en poelen bezaaide strand. Kortom, weinig hengelen dus. Je herkent de overgang van dit surf- en poedelstrand naar het grote badstrand doordat er in zee een brandingsstrook loopt. Het lijkt wel of er een zandbank naar Engeland gaat!Slufter zuidzijde. Links het natuurreservaat. 

De eerste parkeerplaats die we nu tegenkomen aan het badstrand is nummer 3. Dit nummer is onder meer aangegeven op het wegdek van de entree van de parking. Hier kun je je auto parkeren en via korte brede trappen loop je het duin op om vervolgens uitzicht te hebben op een fraai strand.Ruime parkeerplaatsen Een nieuw strand 

Kijk je naar links dan zie je de zuidwestpunt van de Maasvlakte en dus ook de vele kitesurfers:Kitesurfers aan de zuidwestkant 

In de eerste maand dat we er hebben kunnen vissen lijkt het er op dat het badstrand (de parkeerplaatsen 3 tot en met 1) veel gelijkenissen vertoont met het Slufterstrand van voorheen. Dat betekent dat het strand geleidelijk afloopt, zonder dat er sprake is van obstakels en/of een diepe geul. Muien en zwinnen zijn zich al aan het ontwikkelen rond de laag waterlijn zoals je op onderstaande foto kunt zien.Ontwikkeling van muien en zwinnen 

Ook de visvangst lijkt veel overeenkomsten te vertonen met die van de voormalige Slufter. Dat wil zeggen dat als er geen branding is, de visvangst klein is. Staat de wind echter op de kant, dan komt de vis mee om zich te goed te doen aan de vele zandspieringen en ander voedsel dat wordt losgewoeld. De periode van aanlandige wind in deze maand leverde mooie vangsten van zeebaars op, waarvoor je dan echt niet ver hoefde te gooien. Uiteraard is dan ook de alomtegenwoordige bot aanwezig, zij het in kleinere aantallen dan verwacht. Is het iets rustiger dan komen ook scholen makreel en een geepje binnen werpafstand. In de eerste maanden van 2012 is er ook al een mooie griet (30+) gevangen, een vissoort die we met tarbot en tong straks in grotere aantallen mogen gaan verwachten.

Het badstrand loopt tot en met parkeerplaats 1. Er is echter geen duidelijke overgang naar het Sportstrand. Strand is strand!! Na parkeerplaats 1 gaat de weg verder als prinses Maximaweg en loopt paralel aan de N15 langs de kustlijn. Je mag hier, ten tijde dat dit geschreven is, langs deze weg parkeren en via de duinen het strand op. Er zijn voor deze kilometers strand maar twee kleine parkeerplaatsen gerealiseerd met een overgang voorzien van trap. Dat is weinig en ik speculeer dat dit in 2013 nog wel gaat veranderen!Het "einde" van het badstrand, gezien van overgang 2. De containers zijn nu weg